Dikey Perde

Dikey perde daha çok işyerlerinde okullarda ve hastanelerde tercih edilen bir perde modelidir. Alüminyum kasaya ve PVC ve kumaşlar sabitlenerek üretilmektedir. Günümüzde evlerde de tercih edilen bu ürünler, daha modern ve daha estetik dekorasyonlar oluşturmaktadır. Bu modeller genel olarak dikey toplanır. Bu nedenle büyük camlar için daha uygun kullanımları bulunmaktadır. Dekorasyon açısından kısa camlarda pek hoş durmaz.

dkey perde modelleri
dikey perde

Bu modellerde sistem alüminyum ray üzerinde bantları taşıyan vagonlarla sağlanır. İp mekanizması ile bağlı olan vagonlar sağa ya da sola hareket edebilir. Bunun yanında zincir sistemi ile de bantlar kendi ekseni etrafında döner ve bu şekilde ışık ayarı yapılabilir. Standart kalıplarda üretiliyor. İç mekanlarda istenilen tasarımı zenginleştirmek için kullanılmakta ve jaluzi sistemlerinde olduğu gibi sola ya da sağa hareket edebilme özellikleri bulunmaktadır. Hem ısıyı, hem de güneş ışığını kontrol edebilmek mümkündür.

 

 Dikey Perdelerin Özellikleri ve Yıkanması

 

Üretim maddesi baz alındığında dikey perde modelleri sıcağa, soğuğa ve güneş ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Bu da bu perdelere daha uzun ömürlü ve pratik kullanım avantajı sağlayacaktır. Mekanizmasında ise toplanan bir mekanizma bulunuyor. İpe bağlı olan bu mekanizma sayesinde güneş ışığı istediğiniz açılarda evinize gelir. Daha çok geniş alanlarda tercih edilen bu perdelerin temizliği jaluzi modellerine benzemektedir. Ve pratik bir şekilde temizlikleri yapılabilmektedir. Ilık su ile temizliklerinin yapılmasına dikkat edilmelidir. Cam ne kadar büyük olsa da istenilen ebatlarda üretilmektedir. Kumandalı, motorlu ve elle kontrol mekanizmalarının yanında otomasyon uyumlu sistemler ile de kontrol sağlanabilir.

 

 Kumaş Dikey perdelerin Kullanımlarında Dikkat Edilmesi Önemli Noktalar

 

Bir sistem içerisinde yer alan dikey perde modelleri eliniz ile açılıp kapanmaz. Teknolojik özelliklerle üretilen bu modeller modern kullanımları mevcuttur. Bir üst ray içerisine kurulan bu mekanizma sistemlerine takılan kumaş bantlar ve PVC özellikleri sayesinde yatay hareket ederler. Bu nedenle mekanizmanın bozulmaması adına doğru bir şekilde açılıp kapanması önemlidir. Perde ölçüsünü profesyonel kişiler alması önemlidir. Mekanizmanın hareket ekside de hesaba katılarak ancak doğru bir ölçü alma işlemi uygulanabilir. Kullanım alanında pile hareketinin 180 derece olacağı da unutulmamalıdır.

 

İlginizi Çekebilir

tül perde modelleri

Tül Perde

Tül perde bir evin en önemli aksesuarlarından birisidir. Tasarımına uygun tercih ettiğiniz perdelerle evinizin dekorasyonunda …

BİZE ULAŞIN