Stor Perde

Stor Perde evine şıklık ve modern bir görünüm katmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen perde seçeneklerinden biri olarak öne çıkan stor perde, özel bir kumaştan üretilir ve bir mekanizma yardımıyla üst kısımda bulunan boruya asılmak suretiyle aşağı ve yukarı yönlerde çalışan bir yapı barındırır. Ölçüye göre kesimi yapılmış olan stor kumaşı üst bölümde bulunan alüminyum bir boruya takılarak kullanılır.

stor perde modelleri
stor perde
Uygun Fiyata Stor Perde

Kumaş Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Ham kumaşa özel apre uygulanması ile üst kısımda bulunan boruya sorun yaşanmadan sarılabilecek forma getirilen stor kumaşları ile üretilen stor perde oldukça kullanışlı ve evlere çok daha modern bir hava katan bir ürün olması bakımından çok fazla tercih edilmektedir. Kumaşı iplikler, farklı incelikler, farklı apre uygulamaları, farklı dokuma sıklığına sahip olmaları bakımından çeşitliliğe sahiptirler. Işık geçirgenliği farklı olan stor kumaşlar Güneş kırıcı, Tül, Opak ve Karartma kumaş olarak genel başlıklar altında toplanırlar.

 

Çalışma Prensibi

 

Belirlenen bir ölçüye göre kesimi yapılan kumaşı, üst kısımda yerini alan alüminyum bir boruya takılmak suretiyle kullanıma hazır hale getirilir. Ürünün çalışma prensibi ise üstte bulunan alüminyum özellikli boru ve ona dönme yeteneği kazandıran bir mekanizmaya bağlı şekildedir. Alüminyum özellikli boru ise her iki yanında bulunan aparat vasıtasıyla montaj profiline bağlı durumdadır. Mekanizmanın çalıştırılması vasıtasıyla alüminyum boru döner. Bu dönüş sayesinde kumaş bir yukarı bir aşağı olacak şekilde hareket ederek içeriye ışık girmesi sağlanır ya da önlenir. Bu ürünlerde kullanılan farklı mekanizma tipleri bulunmaktadır. Zincirli olan mekanizma tipi, çek bırak yöntemiyle kullanılabilen yavaş yaylı mekanizma tipi ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen motorlu mekanizma tipleridir.

 

Stor Perdenin Yıkanması ve Montajı

 

Farklı montaj seçeneği sunan ürünün duvara, tavana, pencere çerçevesine ve kornişe montajı mümkün olmaktadır. Ürün montaj için kullanılan profile takılan portraylar kullanılarak sabitlenir. Eğer kornişe takılacaksa, ek aparat kullanılması suretiyle kornişe delik açılmadan ürünün montaj işlemi gerçekleştirilebilir.

 

Üzerine kahve, çay dökülmediği ve kalemle çizilmediği ve bu ürünlerde başka herhangi bir sebeple leke sorunu olmadığı sürece kirlenme durumu olmaz. Sık kullanılmaması durumunda ürünün üzerinde biriken tozlar ise nemli bir bez kullanılarak silinir. Ya da düşük güçte çalıştırılan elektrik süpürgesi yardımıyla kolaylıkla alınabilir. Ayrıca tercih etmiş olduğunuz ürünün kumaşındaki pamuk miktarı doğrultusunda, elde bulaşık yıkama da kullanılan hafif etkili deterjan kullanılarak bulaşmış durumda olan gıda lekeleri rahatlıkla temizlenebilir.

 

İlginizi Çekebilir

tül perde modelleri

Tül Perde

Tül perde bir evin en önemli aksesuarlarından birisidir. Tasarımına uygun tercih ettiğiniz perdelerle evinizin dekorasyonunda …

BİZE ULAŞIN