Zebra Perde

Zebra perde günümüzde dekorasyonlarda modern mekanlar için detaylar da öne çıkıyor. Kullanışlı, rahat ve tarz konseptler yaşam alanlarına farklı bir güzellik katıyor. Bu alanda doğru perde seçimi ile evinizde farklı rüzgarlar estire bilirsiniz. Tül ve fon modeller daha çok klasik dekorasyonlarda tercih ediliyor. Yeni dönem trendi ise mekanik modeller olmaktadır. Bunlar arasında stor, jaluzi ve zebra perde modelleri bulunuyor.

zebra perde resimleri
zebra perde

 

 Zebra Perdelerin Yıkanması ve Temizlenmesi

 

Oldukça kullanışlı olan bu modeller, dekorasyonlara modern bir hava katmasının yanında kolay kullanımı, pratik temizliği ile de diğer perdelere göre çok daha avantajlı bir kategoride yer alıyor. Genel olarak kir ve leke tutmama özellikleri ile mutfaklarda tercih edilse de evinizin her alanında kullanabileceğiniz tasarımlarda zebra modeller bulabilirsiniz. Bu modeller stor kategorisinde yer alıyor. Çizgili görünümü nedeni ile bu ismi almaktadırlar.

 

Mekanizma yardımı ile açılıp kapanan bu modeller iş yerlerinin ve ofislerinde ayrılmaz parçalarıdır. Kolay kirlenmeyen kumaşları sayesinde 6 ayda bir temizlenmeleri yeterli olacaktır. Temizlik aşamasında yumuşak süngerler ve uygun şampuanlar yeterli olacaktır. Özel kumaşları sayesinde güneşin zararlı ışınlarını tutan bu zebra perde modelleri maliyet açısında da en ekonomik tasarımlar olacaktır.

 

 Yaşam Alanlarında Uyumlu Zebra Perdeler

 

Evinizin her alanında farklı desen ve modellerde zebra tasarımlarına yer verilebilir. Mutfaklar bu alanda en çok stor perdelerin tercih edildiği alandır. Mutfaklar için daha çok sade renk tonlarında kullanımlar tercih ediliyor. Mutfak dekorasyonuna uyumlu olacak şekilde boncuk detayları ile süslenmiş modellerde hoş ve kibar uyumlar oluşturacaktır. Birbirinden şık desenleri ile çizgi kahramanların yer aldığı modelleri ise çocuk odalarında kullanabilirsiniz. Şık salon dekorasyonlarında parıltılı kumaşlar öne çıkıyor.

 

Tek ya da çift mekanizmalı olarak tercih edilebilir. Çift mekanizmalı modellerde tül ve perde ayrı olabiliyor. Bu alanda zebra perde modelleri kapandığı güneşi tamamen kesmez. Bu da farklı dekorasyon stilleri ile karşımıza çıkan bu modellerin çok daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır. Jakarlı, pliseli, desenli ve simli gibi farklı tasarımlarda çeşitler bulunuyor. Fiyatları ise m2 birim fiyatına göre değişikler gösterebilir. Ütü gerektirmeyen bu perdelerin kullanımı oldukça pratik ve avantajlıdır.

 

İlginizi Çekebilir

tül perde modelleri

Tül Perde

Tül perde bir evin en önemli aksesuarlarından birisidir. Tasarımına uygun tercih ettiğiniz perdelerle evinizin dekorasyonunda …

BİZE ULAŞIN