Düz Tül Perde Modelleri

Düz tül perde modelleri

Herkesin zevkine ve bütçesine hitap eden ve birçok çeşitliliğe sahip olan, düz tül perdeleri, hem ofislerde hem de evlerde kullanılıyor. Geçmişten günümüze farklı bir görünüm kazanıyor. Stor perde olarak bilinenleri daha çok kullanılıyor. Bu perdeler evde güneşlik vazifesi görüyor. Özel bir vazifeye sahip bu perdeler, evin her odasına yakışır uçuşan tüllerden oluşuyor. Beyazından renklisine pencereleri olduğu kadar, odaları da ferahlatan bu düz tül perdeler evde yaz havası yaratıyor. Düz tül perde modelleri oldukça kullanışlı ve birçok çeşidi bulunan bir perde modelidir.

Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düz tül perde modelleri alımına dikkat edilmesi gereken bir türdür. Oldukça kullanışlı olan bu perdelerin fiyatları ise kullanılan malzeme, perdenin büyüklüğü ve desenine göre değişiklik gösteriyor. Ömürlük olanları biraz daha farklı fiyatlara sahip oluyor. Tabi perde almadan önce, perde üretimi yapan yerle görüşerek, mekânın ölçülerini vermek gerekiyor. Tül ölçülerinin, eni korniş genişliği ile aynı, Boy ise tavan ile yer arasındaki yükseklikten 2-3 cm kısa olması gerekiyor.

Düz Tül Perdelerin Yapımı

Birçok çeşidi bulunan bu perdelerin en çok tercih edilenleri ise düz tül perde modelleri olup, son derece kaliteli malzemelerden üretiliyor. Ağırlıklı olarak beyaz ve ekru olan tüllerde artık renk alternatifleri oldukça fazla olan tül perdeler, her türlü mekâna uyum sağlama açısından çok başarılı. Modern veya klasik tüm mekânların vazgeçilmezi olan tül perdeler; vual, tergal, ipek, keten ve polyester gibi ince dokulu kumaşlar ile tasarlanıyor. Kışın en karanlık anlarında bile uygun renkler kullanılarak, sıcak bir ışık havası yaratan bu perdeler, en çok tercih edilen perdeler arasında yerini alıyor.

Düz Tül Perdelerin Kullanım Yerleri

Perdeler pencere bulunan her yerde kullanılmaktadır. Bu sebeple evlerde iş yerlerinde ve daha birçok yerde perde kullanımı mümkündür. Düz tül perdelerde bu perdelerin en yaygın kullanılanıdır. Oldukça kullanışlı bir durumda olan bu perdeler birçok insan tarafından günümüzde tercih edilmektedir. Özellikle estetik açıdan oldukça ileri bir seviyede olan bu perdeler günümüzde birçok renk seçeneği sunması ile de en çok kullanılan perde türleri arasındadır. Düz tül perde modelleri için sitemize göz atınız.

 

İlginizi Çekebilir

Evde Stor Perde Yıkama

Perde evlerimizin en tamamlayıcı aksesuarlarından biridir. Göz dolduran modelleri, farklı yapıları, farklı tasarımlarla adeta evlerimizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN