Evde Stor Perde Yıkama

Evde stor perde yıkama

Perde evlerimizin en tamamlayıcı aksesuarlarından biridir. Göz dolduran modelleri, farklı yapıları, farklı tasarımlarla adeta evlerimizi şenlendiriyor. Perdeler dekorasyon özelliği taşıdığı için günümüzde birçok çeşidi vardır. Evlerimizin yapısına, eşyalarımızın renk ve tonuna, ev dizaynına göre perde seçerek evlerde hoş bir tarz yakalayabiliriz. Son yıllarda herkesin beğenerek kullandığı perde modellerinden birisi de stor perdeler oluyor. Evde stor perde yıkama işlemi kolay olduğundan rahat bir kullanımı vardır.

Perde Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

Evlerimizi şenlendiren perdelerin de birçok model ve çeşidi vardır. Bunlardan bahsedecek olursak şu şekilde sıralayabiliriz.

• Stor perdeler

• Tül perdeler

• Fon perdeler

• Kruvaze perdeler

• Jalûzi perdeler

Bu perdelerde kendi içlerinde yapısı ve kumaşı gereği bir kaç türe ayrılıyor. Evinizde çok hoş duran ve kullanımını sevdiğiniz bu perdelerin yıkamadıysa oldukça kolaydır.

Evde stor perde yıkama çok zor gibi görünse de aslında sanıldığından daha kolaydır. Sizde basit teknikler ile stor perdelerinizi kendiniz rahatça yıkayabilirsiniz. Bayram temizliği, ziyaret temizliği, yaz temizliği, bahar temizliği derken perdeleri yıkamak da gerekiyor.

Stor Perdenin Yıkanması Ve Takılması

Peki, evlerimizi bu kadar güzel yapan, süsleyen ve dekor veren perdelerin temizliği ve bakımı nasıl yapılmalı? Eğer ki sizde evinizde stor perde tercih ettiyseniz işte evde kendiniz yıkamak için bir kaç öneri. Evde stor perde yıkama için öncelikle stor perdeyi mekanizmasından tamamen dikkatli bir şekilde çıkarmak gerekiyor. Ardından stor perdeyi düz bir zemine açmak gerekiyor. Açtığımız stor perdeyi ılık su yardımıyla ıslatıyoruz. Stor perde yapısı gereği oldukça hassas olduğu için dikkatli olmalıyız. Sabunlu bir bez yardımı ile ovalayarak fakat hassas hareketlerle ovmalıyız. Temizlik bezi olarak mikro fiber bez kullanabiliriz. Hassas perde temizleyici deterjanlarda kullanabiliriz. Ardından ılık su yardımı ile durulmayarak güneş alan bir yerde kurumaya bırakmalıyız. Kuruyan stor perdeyi eski haline getirerek mekanizmasına dikkatli bir şekilde takmalıyız işte evde stor perde yıkamak bu kadar kolay ve maliyetsiz bir işlemdir. Stor perdeler kullanım olarak da son derece kullanışlı ürünlerdir. Perde modelleri hakkında daha detaylı bilgi için sitemize göz atınız.

İlginizi Çekebilir

Düz Tül Perde Modelleri

Herkesin zevkine ve bütçesine hitap eden ve birçok çeşitliliğe sahip olan, düz tül perdeleri, hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN