Her Zemine Uygun Stor Perde Montajı

Her Zemine Uygun Stor Perde Montajı

Stor perdeler ev ve iş yerlerine takılması takılma zeminine göre farklılık göstermektedir. Stor perde korniş üzerine, tavana veya duvara takılabilir.

Stor perdenin Kornije Takılması

Stor perde mevcut kornişler var ise sökmeden üzerine uygulanabilir. Korniş üzerine stor perde montajı nasıl yapılır? Perdenin en ölçesine uygun miktarda perdeyi taşıyacak plastik parçaları kornişin rayına takılmalıdır. Her 50 cm için bir adet takılması tavsiye edilmektedir. Perdenin camda durmasını istenen şekilde tutularak ayarlanmalıdır. Plastik aparatların yerlerini perdeyi dengeli tutacak şekilde belirlenmelidir. Metal klipsin çıkıntısının ortasındaki boşluğa vidayı takarak sıkıştırılmalıdır. Sıkıştırılan metal klipslere stor perde kasasının takılması için ilk önce metal çıkıntının aksi yönünü oturtup daha sonra yukarı iterek takılır.

Stor Perdenin Tavana Monte Edilmesi

Stor perde tavana takarken perdenin inip kalktığında pencere kenarlarına, pencere veya kapı kollarına temas etmemesi için tavanda yer seçimine dikkat edilmelidir. Tavana stor perde montajı nasıl yapılır? Perdenin durması istenilen şekilde pencereye tutarak tavandaki yerler işaretlenerek matkapla tavanda delik açılır. Deliklere dübeller takılır. Dübellere metal klipslerin çıkıntılı tarafları cam tarafına gelecek şekilde takılmalıdır. Perde kasası metal klipslere ilk önce yakın olan taraf oturtulmalı müteakiben ön tarafı yukarı itilmelidir. Perde montajı tamamlanır.

Stor Perdenin Duvara Monte Edilmesi

Duvara stor perde montajı nasıl yapılır? Stor perde pencereye göre ortalanacak şekilde ayarlanmalıdır. Müteakiben işaretlenen yerler delinerek dübel takılmalıdır. Metal klipsleri duvara monte edilmelidir. Stor perdenin kasası metal klipslere takılarak kullanılmaya başlanabilir.

Montaj Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Perdeler her üç şekilde de takılırken cam veya kapıya tam olarak ortalanması gerekir. Ölçme işi metal klipslerden itibaren yapılmalıdır. Duvar, tavan veya korneje metal klipsler takılırken her 50 cm de bir planlanmalıdır. Perde kumaşının ağır olması durumunda bu mesafe 30 ila 40 cm ye kadar düşürülebilir. Metal klipsler tavana veya duvara monte edilirken perdenin cam veya kapıdan eşit aralıkta durabilmesi için metal klipslerin sabitlendiğinde hizada durmalıdır. Bu ölçüm için ilk önce kenarlara takılacak metal klipslerin yerleri ayarlanarak diğer deliklerin delinmesi daha kolay olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Fransız Tül Perde Modelleri Ve Fiyatları

Perde modelleri Fransız Tül Perde Modelleri Ve Fiyatlarıarasında modasından hiçbir şey kaybetmeyen ve kullanım alanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN