Katlamalı Perde Nasıl Takılır?

Katlamalı Perde Nasıl Takılır?

Katlamalı perde stor perde klasik perde ve diğerleri evlerin olmazsa olmaz kullanım araçlarıdır. Genellikle eşyalara uygun olarak seçilen perdeler seçim tarzına göre evlere sportif modern ya da klasik bir görünüm katar. Zevke göre bazen kullanışı rahat bazen de şık ve modern perdeler tercih edilir. Evlerde görsel açıdan büyük bir öneme sahip olan perdeler evlerin en gözde kulanım malzemeleridir. Her tarzda her modelde perde yaptırmak mümkün olmakla birlikte evin her bölümünde farklı bir tarz yansıtmak da mümkün olabilir. Katlamalı perdelerde tül ya da kumaş olarak kullanım imkânı sağlanır. Katlamalı perdeler gerek ev gerek ofislerde kullanıma uygundur. Yan tarında bulunan iplik ile bağlı olduğu mekanizma sayesinde katlanarak açılıp kapanan bir perdedir. Katlamalı perde kullanmak isteyen ve online siparişle perde alımı sağlamak isteyen kişilerin merak ettiği soru katlamalı perde nasıl takılır? olacaktır.

Katlamalı Perdelerde Her Ortama Uygunluk

Evlerin ve ofislerin kullanımında rahatlık sağlayan katlamalı perdeler çok fazla alan kaplamadan sadece pencereyi kapatacak şekilde tasarlanabiliyor. Katlamalı perde nasıl takılır? diye düşünmeden de bu perdelerin kullanımı tercih edilebiliyor. Kullanımdaki rahatlık ve şıklık nasıl takılır kısmını çok da düşündürmüyor. El yeteneği olan herkesin çokta zorlanmadan takabileceği perde kullanımda kolaylık ve rahatlık sağlıyor. İsteyen tül şeklinde isteyen kalın kumaş olarak tercih edebiliyor. Görsel olarak ta gözlere hitap eden ve kullanıldığı alana şık ve modern bir tarz katan perdeler yan tarafında bulunan iplik ve makara yardımı ile rahatlıkla açılıp kapanabiliyor.

Katlamalı Perde montajı Nasıl Yapılır?

Belli mekanizmalarla çalışan katlamalı perde montajı biraz korkutsa da eli ustalığa yatkın olan herkesin gerçekleştirebileceği bir işlemdir. İlk olarak perdenin takılacağı metal mekanizma tavana monte ediliyor. Bu işlemi gerçekleştirirken perdenin pencere kenarlarına çarpmayacak şekilde ayarlanmasına dikkat edilmelidir. Sonrasında perde ayakları takılacak yerler belirlenir ve hareketli kısım evin içine bakacak şekilde daha önceden tavana çizilen çizgiye dayanarak hizalanır. Ardından ayak üzerinde yer alan delikten tavanda oluşturulacak delikler işaretlenir. Perde ayakları işaretli yerlere vidalanır. Sonrasında uygun şekilde perde takılır birkaç test dememesinden sonra sorunsuzsa kullanılmaya başlanır. Katlamalı perde nasıl takılır? konusunda perdecilerden de destek alınabilir.

İlginizi Çekebilir

Lens Perde Çeşitleri

Perdeler evleri süsleyen hem dekorasyon hem ihtiyaç amaçlı kullanılan tekstil ürünlerinin başında geliyor. Kadınlar perde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN