Perdelik Modelleri

perde modelleri

Kruvaze perde, katlamalı perde, zebra perde, dikey perde gibi perde modelleri bulunmaktadır. Bu modellerle kişinin isteğine göre evlere monte edilebilmektedir. Kruvaze perdelik modelleri, büyük camlarda daha güzel görünmektedir. Camlara orantılı bir şekilde ve simetrik bir biçimde yerleştirildiği zaman eviniz çok şık bir hale getirilebilmektedir. Stor perdelerde yine kruvaze kadar güzel ve kullanışlı bir perde olup çok fazla tercih edilmektedir. Tül perde ile de kullanımını sağlanabilmektedir. Karartma ya da stor olarak bilinen perdeler de özellikle karanlık bir ortam oluşturmak isteyenlerin daha çok kullandığı bir modeldir. Karanlık ortam istendiği zaman perde en büyük yardımcılardan biridir. Perdelik modelleri sayesinde istenilen ortam oluşturulabilir ve şık bir ortam oluşturulabilir.

Perde Modelleri Temizliği

Perde temizlemek oldukça meşakkatli bir işlem olup zor aşamalardan oluşmaktadır. Stor ve zebra perdelerin kullanımı çok zor olmakla birlikte perdeleri çıkarmak ve takmak da sorunludur. Yine diğer perdelerin de temizliği de bir o kadar zordur. Perdeler doğru deterjanlarla, doğru işlem sıralamalarına göre temizlenmelidir. Halı şampuanı, leke çıkarıcı, beyaz sabun rendesi ve sıcak su yardımıyla perdelerinizi kolayca temizleyebilirsiniz. Perdelik modelleri, şık görünümlerini sağlaması için düzenli olarak temizlenmelidir. Belirli zamanlarda perdenizin tozunu alarak temizleme işlemlerini kolaylaştırabilir ve hızlandırabilirsiniz. Deterjanları sıcak su ile birlikte uygulayarak hem perdelerinizi temizleyebilir hem de perdelerinizin diğer temizlik malzemelerinden zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Böylece evinizi için tercih etmiş olduğunuz perdelik modellerini daha uzun süre kullanabilir ve ekonominize de katkı sağlayabilirsiniz.

Perdelik modelleri nasıl seçilir?

Yeni bir eve taşındıktan sonra, ilk iş pencere temizliği yapmak ve perdeleri takmaktır. Perde bir evin ev olduğunun anlaşılmasının en kolay yoludur. Perdesiz bir ev tam anlamıyla ev sayılamamaktadır. Büyük bir simge olarak perde kullanımı ev için büyük bir önem arz etmektedir. Perdelik modelleri seçilmeden önce perde tasarımcılarının incelemesi gerekir. Eğer ki perde tasarımcısının yardımı olmadan da perde modellerine karar verebilirsiniz. Evinizin ortamı ve pencerelerinizin büyüklüğü nasıl bir perde seçmeniz gerektiği hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır. Perde modelleri kişilerin kendi zevklerine göre karar verilebildiği gibi evin durumuna göre de seçilebilir. Oda büyüklüğü ve pencerenin büyüklüğü perdenin seçiminde en önemli etkendir. Bu etkenler sayesinde ev için nasıl bir perde modeli alabileceğiniz fikrini kolaylaştırabilir ve en güzel perde modellerine karar verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Otomatik Stor Perde

Ev dekorasyonlarında en çok kullanılan perde modelleri kadınlar tarafından beğeniliyor. Perde modelleri ülkemizde birçok türde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN