Stor Perde Ölçüleri

Perdeler hayatınızda evlerimizi hem süsleyen hem de dış ortamlardan koruyan özellikte bir ev dekorasyonu eşyasıdır. Bu perdeler aynı zamanda stor perde nasıl çıkarılır, nasıl takılır diye bir soru soracak olursak bu anlamda sizlere birkaç bilgi de vereceğiz. Bu perdelerin en önemli farklılığı içerisinde mekanizma bulunmasıdır. Bu mekanizma sayesinde perdele sayesinde insanlar oldukça rahat bir şekilde perdelerini temizleyip yıkadıktan sonra yerine takabilmektedir. Zaten çıkarılması oldukça kolay olan stor perdeler eski perdelerdeki gibi yorulmaya gerek kalmadan işlev görebilmektedir. Stor perde ölçüleri de her pencereye uygun bir şekilde ayarlanabilmektedir.

Stor Perde Temizlik Aşaması

Stor perde ölçüleri her pencerenin boyutuna göre ölçülüp hesaplanıp ayarlanabilmektedir. Bu sayede görüntü olarak pencerelere sıfır bir şekilde görünüm oluşturacağı için göze hitap eden bir şekilde ayarlama yapılır. Bu perdeler aynı zamanda çok kolay bir şekilde çıkarılıp takıldığı için temizliği konusu da rahat bir şekilde yapılmaktadır. Diğer türden perdeler gibi çamaşır makinasında değil de farklı bir şekilde yıkanmaktadır. Çünkü çamaşır makinesine girecek şekilde bir boyutta değildir. Aynı zamanda katlanması da bir çamaşır niteliğinde değildir. Kadınların evlerde en çok önem verdiği eşyalardan biri olan stor perdenin günlük hayata girmesiyle birlikte ev dekorasyonlarında çok farklı görünümler ortaya çıkmaya başladı.

Ölçü Alma Taktikleri

Stor perde ölçüleri alınırken hem sağ, hem de sol tarafta bir miktar taşma olabilmektedir. Bu taşma oranı tamamen size kalmış bir şeydir. Ama bir tavsiye olarak bilmek isterseniz ortalama bir ölçü verecek olursak, size tavsiyemiz iki taraftan da 20 şer cm taşma bırakarak toplamda 40 cm. Bir pay bırakmanızdır. Daha az taşıma yapayım derseniz de bu durum da perdeye emanet durmuş gibi bir hava katabiliyor. Bunu da bilmenizde fayda vardır. Bunun yanında siz ölçü vererek perde yaptırmak istediğinizde perde verdiğiniz ölçülerde size gelebilir ancak bu perdelerde mekanizma payını da hesaplamanız gerekmektedir. Aksi takdirde ise hiç te hoş olmayan bir görüntü ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ölçü alırken bunlar da mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konudur

İlginizi Çekebilir

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Kadınların en çok sevmiş olduğu perde modelleri arasında tül perdeler bulunuyor. Tül perde modelleri kadınların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİZE ULAŞIN